Coel

Produkcja farmaceutyczna leków, podłoży maściowych, preparatów galenowych.

zobacz ofertę online

Aktualności

2016.01.04 - LEKOBAZA COEL

Wprowadzamy do naszej oferty nowe podłoże maściowe: LEKOBAZA COEL, syn. Basis cremores, preparat
złożony, stanowiący mieszaninę wazeliny białej z emulgatorami
kompleksowymi, o zawartości wody około 40%. Jest to podłoże amfifilowe,
czyli zawierające zarówno emulgatory o/w jak i w/o. Lekobaza jest w
stanie zemulgować znaczne ilości wody oraz wodnych roztworów substancji
leczniczych, tworząc trwałe emulsje o/w, przy zawartości fazy wodnej 70%
i więcej, oraz emulsje w/o - do 30% zawartości fazy wodnej. Podłoże to
znajduje zastosowanie przy sporządzaniu maści wielofazowych, łączących w
jednym preparacie właściwości maści, zawiesin i emulsji. Jest podłożem
zmywalnym, nawilża i natłuszcza znakomicie skórę. Dzięki zawartości wody
wykazuje działanie chłodzące (efekt parowania wody).


Opakowania: 180 g, 500 g, 1 kg, 2 kg, 7 kg.

2013.12.20 - Życzenia Świąteczne

Życzenia zdrowych, spokojnych
Świąt Bożego Narodzenia,
a w Nowym Roku 2016
wielu sukcesów
życzy
Wytwórnia Euceryny Coel

            
A joyous Christmas and
a very happy New Year!

С Рождеством,
C Новым годом 2016!2013.06.12 - LEKOBAZA COEL

Wprowadzamy do naszej oferty nowe podłoże maściowe: LEKOBAZA COEL, syn. Basis cremores, preparat złożony, stanowiący mieszaninę wazeliny białej z emulgatorami kompleksowymi, o zawartości wody około 40%. Jest to podłoże amfifilowe, czyli zawierające zarówno emulgatory o/w jak i w/o. Lekobaza jest w stanie zemulgować znaczne ilości wody oraz wodnych roztworów substancji leczniczych, tworząc trwałe emulsje o/w, przy zawartości fazy wodnej 70% i więcej, oraz emulsje w/o - do 30% zawartości fazy wodnej. Podłoże to znajduje zastosowanie przy sporządzaniu maści wielofazowych, łączących w jednym preparacie właściwości maści, zawiesin i emulsji. Jest podłożem zmywalnym, nawilża i natłuszcza znakomicie skórę. Dzięki zawartości wody wykazuje działanie chłodzące (efekt parowania wody).


Opakowania: 180 g, 500 g, 1 kg, 2 kg, 7 kg. 

2013.06.10 - Odkażamy zadrapania skóry rivanolem

RIVANOL, czyli mleczan etakrydyny (żółty barwnik akrydynowy), jest antyseptykiem o silnym działaniu bakteriobójczym. Mechanizm działania polega na łączeniu się barwnika z DNA, w wyniku czego następuje zahamowanie syntezy kwasów nukleinowych. Nie działa na formy przetrwalnikowe bakterii. Wykazuje także działanie przeciwgrzybiczne, np. przeciw Candida albicans. Działa na powierzchni skóry i przenika do sąsiednich tkanek. W odróżnieniu od roztworów alkoholowych, lek nie działa ściągająco, nie drażni skóry i błon śluzowych. Niezwykle rzadko zdarza się występowanie kontaktowego zapalenia skóry po miejscowym zastosowaniu 0.1% roztworu rivanolu.

2013.01.09 - Płukanie bolącego gardła płynem Lugola

Gdy boli gardło znacznie skuteczniejszym sposobem na jego zwalczenie, od ssania tabletek, jest płukanie roztworem płynu Lugola w wodzie. Należy do niepełnej szklanki wody dodać około 10 kropli preparatu, wymieszać i wypłukać powoli gardło. Jod ma silne działanie antyseptyczne, dlatego można go również stosować do usuwania nalotu z migdałków, wtedy trzeba rozpuścić 10 kropli produktu w napełnionej do połowy szklance gliceryną.
Pamiętajmy, aby nie robić badań na poziom hormonów tarczycy w okresie stosowania preparatu, gdyż otrzymane wyniki mogą być zupełnie nieprawdziwe.
Nie można również stosować preparatów z jodem u noworodków i niemowląt oraz u osób z nadwrażliwością na ten pierwiastek. Pojawiająca się wysypka lub nieustępujące podrażniene błony śluzowej w gardle może świadczyć o alergii na jod.

2012.10.23 - Chrońmy skórę smarując ją po prostu wazeliną białą

Wazelina biała farmaceutyczna pakowana jest być może w mało atrakcyjne opakowania, ale dzięki temu pozostaje najtańszą maścią o rewelacyjnym działaniu natłuszczającym i ochronnym, a także regenerującym uszkodzony naskórek. To najprostsze rozwiązanie problemu spierzchniętych ust, szorstkiej skóry na łokciach i piętach i wysuszonych policzków u dzieci. W tym miejscu warto przypomnieć, że popularny i tak lubiany przez mamy krem NIVEA, nie może być stosowany na twarz dzieci (i dorosłych oczywiście też) do ochrony przed mrozem, gdyż zawiera zbyt wiele wody. Warto pamiętać o wazelinie i stosować ją kilka razy dziennie zamiast błyszczyku, zwłaszcza wtedy, kiedy nieoczekiwanie pojawiła się alergia na dotychczas używane kosmetyki. I wreszcie coraz więcej kobiet, pomimo krążących od lat stereotypów o zatykaniu porów skóry, używa wazeliny na noc na całą twarz,  a rano budzi się ze znakomicie wygładzoną buzią, bez śladów wyprysków. Tłumaczy się to tym, że skóra nasza jest najczęściej wysuszona i podrażniona, bądź przez nieprawidłowo dobrane kosmetyki, bądź przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Zostaje gdzieś zachwiana naturalna równowaga, czego efektem może być nieoczekiwane pojawienie się wyprysków, łuszczenie się skóry lub nawet swędzenie. Przez pielęgnację preparatem obojętnym, pozbawionym właściwości alergizujących,  możemy w kilka dni wyciszyć nadwrażliwą skórę i sprawić, że wypryski znikną,  a poziom nawilżenia powróci do normy. 

Wazelina biała farmaceutyczna jest również polecana do pielęgnacji świeżego tatuażu. Po około 2 godzinach od zabiegu, należy najpierw dokładnie umyć ręce, a potem wytatuowane miejsce szarym mydłem, delikatnie osuszyć ręcznikiem papierowym i posmarować zaczerwienione miejsce wazeliną. Nie zakładać dodatkowych opatrunków, ale pamiętać o częstym smarowaniu, aby nie dopuścić do zasychania skóry. Proces gojenia powinien się zakończyć po 2 tygodniach, w tym czasie ani na chwilę nie zapominać o natłuszczaniu skóry i oczywiście pod żadnym pozorem nie należy odrywać zaschniętych strupków.   
Na zakończenie warto dodać, że we wszystkich krajach poza Polską, gdzie w dalszym ciągu przeżywamy fascynację pięknie pachnącymi kremami w atrakcyjnych opakowaniach, poleca się do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt właśnie wazelinę białą, jako jedyny środek pozbawiony alergizujących substancji. W przypadku sporadycznie zdarzających sie uczuleń na wazelinę i jej pochodne, a także na kremy i maści  ją zawierające, nie zapominajmy o oliwie z oliwek, która znakomicie pielęgnuje  i nawilża skórę noworodka.                                                  

Przykładowy produkt

Dermovit A

Dermovit A

Retinolum
500 j.m./g 
maść

Skład:
1 g maści zawiera:
substancja czynna: 500 j.m. retynolu,
substancje pomocnicze: euceryna bezwodna, woda oczyszczona, olejek lawendowy.


Lek do stosowania miejscowego na skórę.

wiecej